Saturday, October 06, 2007

جغـرافيای خـون و جنـون


جـامعــهء انسـانی يـا جـامعــهء قـُرآنی، کــدام يـک؟
دولت قرآنــی!
داودی، معاون اول رئيس (جمهور اسلامی) [گـُمـاشتـهء خليـفــه خـانــه]، گفت: دولت نهم درعمل و با رفتار خود، دولت قرآنی، دنباله رو هدايت‌های قرآنی، احكام اسلام، قرآن و عمل به آن است!؟ مهمترين هدف دولت نهم اين است كه: از قرآن تبعيت و برمبنای هدايت‌های آن، الگوی خود را الگوی حكومتی حضرت علی قرار داده و براين مبنا حركت می‌كند! و به دنبال تبليغ رسالت اسلامی و اقتدار آن درصحنه بين‌المللی است! و اين سياست را به حكم قرآن دنبال می‌كنــــد!آيا مردمی با اين باورها گمراه نيستند؟! چه گمراهی بالاتر از اين که « مـردگان هيچ کاره » را همکار خدا شناسند؟!


نيـم نگاهی به جـامعـهء قـرآنی!

حلق آویز در اتاق خواب !
تهران - میدان«منیریه»؛ «مجید»،26 ساله، به استقبال مرگ خود خواسته رفت و خود را در اتاق خوابش حلق آویز کرد!

خودکشی ؛ سقوط منجر به مرگ
تهران - ونـک - جوانی به نام مجيد 36 ساله، برای خودکشی خود را از بالای ساختمان 6 طبقه محل سكونتش به پايين پــرت کرد و در دم جان سپرد!«آذر»زنده زنده سوخت !
خــرم آبـاد - فریادهای گوشخراش زن 41 ساله ای به نام«آذر»، برای خودکشی به شيوهء خودسوزی، که آتش از سراپای وجودش زبانه می کشید هفته پیش لرزه بر جان مردم یکی از روستاهای خرم آباد انداخت! و در راه بيمارستان جان سپرد!

خودکشی زن بيمار
اعتماد: زن جوانی به نام «فيروزه» 35 ساله، هنگامی که متوجه شد به زودی فلج می شود در اقدامی جنون آميز در خانه اش خود را حلق آويز کرد و کشت!؟
1 - فارس - تهران – نازی آباد - جوانی به نام بهروز 39 ساله، دارای مشكلات روانی، پير مرد 60 ساله ای به نام سعيد را خفه کرد و با چاقو به جان او افتاد!

2 - فارس: تهران – خيابان سنائی - جوان 27 ساله‌ای به نام « فرنام» ، در آپارتمان محل سكونتش، دوست دختر 24 سالهء خود به نام « شيوا » را با ضربات چاقو به قتل رساند!؟ فرنام 4 سال قبل نيز در روز عاشورا مادر و خواهر خود را به قتل رسانده بود!!!
3 - فارس: تهران – نازی آباد - پيرمرد 96 ساله ای به نام « رشيد خان»، همسر 76 ساله اش به نام "خانم بزرگ" را به انگيزهء اینکه كفر گفته و منكر وجود خدا شده با ضربات متعدد ساطور به قتل رساند!؟

4 - استان فارس - محلهء کــورا - 3 دزد مسلح با يك قبضه سلاح كلاشينکُف، با هجوم به كوره آجرپزی قصد دزدی اموال كارگران آجرپزی را داشتند با كارگران درگير شدند كه در جريان اين حادثه يك نفر از دزدان و يك نفر از كارگران كشته شدند!؟برای رسيدن به آزادی و جامعه مدنی، ابتداء بايد از اين "جغرافيای خون و جنون" گريخت!


5 - فارس: شهريـار - مجيد 21 ساله، معروف به «كثافت»، پسر بچهء 6 ساله‌ای به نام «سعيد» را با ضربه ميله گرد به سرش به قتل رساند و در انتظار اجرای حكم اعدام است!؟

6 - فارس: اسفنديار 39 ساله، در پارك پروين اعتصامی در محله تهرانسر؛ جوان 32 ساله‌ای به نام «غلامرضا» را با ضربات چاقو به قتل رساند و در انتظار اجرای حكم اعدام است!؟مراسم عزاداری قاليشويان بمناسبت شهادت علی ابن محمد باقر فرزند امام پنجم در مشهد اردهال كاشان!!!


قاليشويان !
هرسال در دومين جمعه مهر ماه، اهالی شهر كاشان و روستاهای اطراف، درمشهد اردهال جمع می شوند تا در مراسمی با نام قالي شويان كه نمادی از شستن خون سلطان علی بن محمد باقر، فرزند امام پنجم است، شركت كنند. آنها در اين مراسم، چوب هايی را در دست دارند كه با آن قالی را در چشمه می شورند و به صحن حرم باز می گردانند.اين فرهنگ عزا و شهادت و عاشورا ، قرن هاست که انسان ايرانی را دچار " از خود بيگانگی "وعدم تعادل کرده است .

علی ميـرفطـروس می گويــد:

ما باید خود را از این سُنّت خون و خشونت، از این آئین های عزا و مرثیه و مرگ و شهادت رها سازیم و با الهام از فرهنگ شاد نیاکان باستانی ما آینده بهتری برای ملّت های خود بسازیم.
برای رسيدن به آزادی و جامعه مدنی، ابتداء بايد از اين "جغرافيای خون و جنون" گريخت!
از درون اين دستگاه فرتوت فكرى ـ مذهبى و از درون اين امام زاده بازى هاى سياسى ـ مذهبى،
ما نمى توانيم به تجدد و جامعه مدنى و آزادى و دموكراسى برسيم.
در اين سال های سیاه،، رژيم اسلامی نه تنها منابع مادی و اقتصادی جامعهء ما را تاراج كرده، بلكه مهم تر از همه، اخلاق انسانی و غرور ملی مردم ما را به تباهی كشانده است. اين رژيم نه تنها جوانان ما را كشته و تباه كرده بلكه مهمتر از همه، «جوانی» را در جامعهء ما كشته است. نه تنها زنان و دختران ما را سركوب كرده، بلكه «دختری» و «حس زن بودن» را در جامعهء ما سرکوب و نابود كرده است...


Labels: , ,

2 شـمـا چــه می گوئيـد؟:

At Thursday, 18 October, 2007, Anonymous Ali نـوشتـه...

سلام. نوشته های آرشیو شما را خواندم. خواستم خدمتتان عرض کنم که آسید حمال اهل استهبانات هست و در محله میری استهبانات به دنیا آمده و عمویش هم راننده اتوبوس اتو شاهین بود و ایشان در جوانی مدتی روی اتوبوس شاگردی میکرد. ارادتمندم علی

 
At Friday, 29 February, 2008, Anonymous shabke etemad نـوشتـه...

This comment has been removed by a blog administrator.

 

Post a Comment

لينـک بدهيـد:

Create a Link

<< Home